Kronika szkolna 2006-2007 - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH

62 ROCZNICA WYZWOLENIA POŁCZYNA- ZDROJU
ŚWIĘTA BEZ BARIER
SZKOLNE KOŁO CARITAS
DNI BIBLIOTEK W SZKOLE MAJ 2007R.
MONTAŻ POETYCKI PT.”;POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI”;
WYCIECZKA SZKOLNA :OŚWIĘCIM-ZAKOPANE-KRAKÓW
DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW
Dobre uczynki klas
Z inicjatywy burmistrza....
RADOŚĆ BEZ GRANIC”; - 2 VI 2007r.
MONTAŻ POETYCKI NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO
DNI JĘZYKÓW OBCYCH
WERNISAŻ
PRYMUS SZKOŁY
NAJLEPSZY ABSOLWENT SZKOŁY
Galeria

23 października świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Już po raz ósmy jest organizowany przez polski zespół Europejskiej Sieci Bibliotek Szkolnych  i Przyjaznej Informacji.

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (The International Association of School Librarianship). Jego celem jest zwrócenie uwagi na to, jak ważny udział w edukacji mają biblioteki szkolne.

Hasło tegorocznych obchodów to: "Czytać. Wiedzieć. Robić". Podkreśla ono związek między czytaniem, zdobywaniem wiedzy i wykorzystywaniem jej w praktyce - niezbędna jest do tego dobrze wyposażona biblioteka.

W organizację święta angażuje się coraz więcej polskich nauczycieli bibliotekarzy. Ten specjalny dzień to dla nich okazja, aby zainteresować uczniów, nauczycieli, lokalne środowisko i władze działaniami biblioteki, aby podzielić się swymi pomysłami, a także problemami. Przyjemna świąteczna atmosfera ułatwia życzliwe kontakty, pomaga tworzyć wizerunek biblioteki jako miejsca przyjaznego, gościnnego, interesującego, ważnego. Warto wykorzystać tę okazję.

W naszej szkole p. Małgorzata Szupiluk i p. Jolanta Pietrzak zorganizowały obchody tego Dnia wg następującego scenariusza:

·         Okolicznościowe gazetki i wystawki( Nowości wydawnicze w naszej bibliotece   i najstarsze druki  piśmiennicze w naszej bibliotece)

·         Kiermasz Taniej Książki

·         Rozstrzygnięcie konkursu na przedstawienie swojej ulubionej książki
w formie bądź wiersza, bądź booktalkingu , bądź komiksu

·         Poczęstunek słodyczami wszystkich odwiedzających bibliotekę
w dniu obchodów jej święta

·         Przeprowadzenie pogadanek o historii książki i druku przez panie bibliotekarki

Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja