Kronika szkolna 2006-2007 - ZERO TOLERANCJI DLA PRZEMOCY W SZKOLE

62 ROCZNICA WYZWOLENIA POŁCZYNA- ZDROJU
ŚWIĘTA BEZ BARIER
SZKOLNE KOŁO CARITAS
DNI BIBLIOTEK W SZKOLE MAJ 2007R.
MONTAŻ POETYCKI PT.”;POLSKIE DROGI DO WOLNOŚCI”;
WYCIECZKA SZKOLNA :OŚWIĘCIM-ZAKOPANE-KRAKÓW
DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW
Dobre uczynki klas
Z inicjatywy burmistrza....
RADOŚĆ BEZ GRANIC”; - 2 VI 2007r.
MONTAŻ POETYCKI NA LEKCJI JĘZYKA POLSKIEGO
DNI JĘZYKÓW OBCYCH
WERNISAŻ
PRYMUS SZKOŁY
NAJLEPSZY ABSOLWENT SZKOŁY
Galeria

Minister  Edukacji  Narodowej Roman Giertych poinformował 20 listopada 2006 r. o rozpoczęciu wdrażania w życie programu „Zero tolerancji dla przemocy w szkole”.
W całym kraju rozpoczęła się kontrola  wszystkich  typów szkół  pod kątem oceny bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli. Przegląd placówek oświatowych - to wynik prac MEN i projektu nowelizacji ustawy o systemie  oświaty  przyjętego  przez  Radę  Ministrów  7  listopada  2006 r.  Kontrolę  prowadzą 3-osobowe  zespoły, w których składzie znajduje się przedstawiciel kuratorium, policji i organu prowadzącego szkołę.

Celem  kontroli    wnioski  na temat rzeczywistego stanu bezpieczeństwa w szkołach. W ramach kontroli mają   zostać  także  ocenione  dotychczasowe   działania   dyrektorów   szkół  i  nauczycieli   pod   kątem występowania  zjawiska  przemocy  w  szkole. Kontrolerzy  powinni także zwracać uwagę na pozyskiwanie informacji   o   penetrujących   środowiska  uczniowskie  dealerach  narkotykowych.  Ma  się to dokonywać poprzez  rozmowy  z  uczniami,  nauczycielami  i  dyrekcją  szkół. Tego typu kontrola szkół została podjęta w Polsce po raz pierwszy, jako reakcja rządu na narastającą falę przemocy w polskich szkołach. Bezprecedensowy jest również rozmach akcji kontrolnej.

Minister  R. Giertych  podkreślił,  że  podjęte  działania    konieczne.  Przemawia  za  tym  rosnąca  liczba napływających  na  policję  doniesień
o  naruszaniu  prawa  na  terenie  szkół  i w środowisku uczniowskim,
co uniemożliwia znakomitej większości uczniów spokojną naukę.

Trójki to pierwszy element rządowego programu „Zero tolerancji dla przemocy w szkołach”.

Do  naszego  gimnazjum  w dniu 12 grudnia  przybyli:  pani  wizytator  Izabella  Karlińska-Ćwięka oraz  pan Józef Gąska - policjant.

Ich  zadaniem  było  uwzględnienie  specyfiki  naszej  szkoły  i  to,  czy  zdarzały  się w niej akty przemocy. Rozmawiali z uczniami i nauczycielami m.in. na temat zjawiska przemocy oraz zbierały informacje o takich zdarzeniach,
a także o dealerach narkotyków.

Ta strona internetowa została utworzona bezpłatnie pod adresem Stronygratis.pl. Czy chcesz też mieć własną stronę internetową?
Darmowa rejestracja